Nerwy ze stali

Kansas City 26 kwietnia 2017 ok. godz. 21.00. Czarnoskóry mężczyzna w czapeczce i niebieskim dresiku zamawia posiłek, po czym, kiedy sprzedawca otworzył kasę, wyciągnął broń, przeładował ją i grożąc kasjerowi zażądał wydania pieniędzy. Napad nie różniłby się od wielu podobnych rabunków, gdyby nie postawa pracownika lokalu, który zachował wyjątkowy spokój…. No, i cóż ? Na jednym z portali udzielającym pracownikom fachowych porad znalazłem te mówiące o zachowaniach w miejscu pracy: jak być opanowanym i nie ulegać zdenerwowaniu itd. W kontekście tego filmiku z napadu, którą opcję 1, 2, 3 czy 4 wy byście zastosowali w takiej sytuacji ???

Opanuj się n 4 sposoby:

  1. opuść pokój – wyjdź na krótki spacer, żeby się wyciszyć i spokojnie pomyśleć. Weź kilka głębokich oddechów, zbierz myśli i wróć do pokoju, by dokończyć konwersację. Lepsze wyjście z pokoju niż stworzenie sobie wrogów. W gniewie można powiedzieć o kilka słów za dużo, a potem tego żałować. 
  2. uwolnij endorfiny – im więcej przyjemności i rozrywki w miejscu pracy, tym więcej hormonów szczęścia.Praca to nie tylko obowiązki służbowe. To także wyzwania oraz „małe przyjemności”. Gdy czujesz, że się zdenerwujesz, spraw sobie przyjemność lub przyjemnie się zmęcz. Aktywność fizyczna poprawia samopoczucie i rozładowuje złe emocje. 
  3. przełóż rozmowę – powiedz STOP i dokończ rozmowę innym razem. Określ termin konwersacji i przygotuj się do niej. Z opanowaniem znajdziesz najlepsze rozwiązanie i nie stracisz na znaczeniu. Przed rozmową przemyśl, co masz powiedzieć, żeby okazać się profesjonalistą i subtelnie pokazać niedoskonałości projektu lub zadania. 
  4. uspokajaj się w myślach – powtarzaj jak mantra: „nic się nie stało, nic się nie stało, naprawdę nic się nie stało”. Zamknij oczy i mów do siebie albo włącz sobie muzykę i zaśpiewaj to. Ciągłe powtarzanie i mówienie do siebie pomaga skutecznie przywrócić wewnętrzną harmonię i odzyskać spokój. Możesz też wmawiać sobie: „poradzę sobie, dam radę, nie denerwuj się, to banalnie proste”. Motywacja wewnętrzna redukuje stres i złe emocje. 

, , ,

Dodaj komentarz