Kradzież portfela w galerii

Monitoring: kradzieże w galerii. Legniccy policjanci zatrzymali 29-letnią kobietę, podejrzewaną o dwukrotną kradzież portfela wraz z dokumentami oraz gotówką. Funkcjonariuszom w ustaleniu sprawczyni pomógł zapis nagrania z monitoringu w jednej z galerii handlowych. Ponadto w jej mieszkaniu policjanci ujawnili narkotyki. Mieszkanka Legnicy usłyszała już zarzuty. Za przestępstwa jakich się dopuściła odpowie teraz przed sądem, grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadząc dwie sprawy dotyczące kradzieży kieszonkowych na terenie jednej z legnickich galerii na podstawie zabezpieczonego monitoringu wytypowali sprawczynię tego przestępczego procederu. Ze ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kobieta w grudniu zeszłego roku oraz w styczniu br. na terenie tej samej galerii handlowej dokonała kradzieży kieszonkowej portfeli wraz z dokumentami oraz gotówką.

Policjanci natychmiast rozpoczęli czynności zmierzające do jak najszybszego ustalenia sprawczyni tych kradzieży. Zabezpieczyli nagrania z monitoringów, a podczas okazywania wizerunku potencjalnej sprawczyni kradzieży innym funkcjonariuszom, bardzo szybko ustalili dane personalne kobiety. 29-letnia mieszkanka Legnicy została rozpoznana z imienia i nazwiska przez policjantów, którzy doskonale znali kobietę ze względu na jej kryminalną przeszłość.

Kobieta nie  ukrywała zdziwienia i zaskoczenia, kiedy policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zapukali do drzwi jej mieszkania. Prawdopodobnie była pewna, że jej czyny pozostaną bezkarne. Kobietę zatrzymano. Ponadto podczas przeszukania mieszkania 29-latki policjanci zabezpieczyli narkotyki w postaci marihuany. Mieszkanka Legnicy usłyszała już zarzuty. Za przestępstwa jakich się dopuściła odpowie teraz przed sądem.

Przypomnijmy!

W świetle obowiązujących przepisów za przestępstwo kradzieży dokumentów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Legnicy, 19 lutego 2018 r.

Dodaj komentarz